Monitorig sleduje dianie v akademickom prostredí v médiách

 

Rezort školstva: Udelených bude 1400 štipendií pre maturantov,ktorí zostanú študovať v SR

V aktuálnom roku je štipendium určené pre dve skupiny študentov. Štátny tajomník MŠVVaŠ pre vedu, výskum a vysoké školstvo Ľudovít Paulis priblížil, že ide o najväčšie talenty spomedzi slovenských maturantov (1000 miest)

5. 5. 2022, https://www.skolske.sk/

R. Redhammer: Vysoké školy začali tlmiť vzdelávanie v oblastiach s malým záujmom.

V odbore filológia je napríklad podľa SAAVŠ registrovaných 380 študijných programov vysokých škôl zameraných na cudzie jazyky a v učiteľských odboroch viac ako 220 programov.

2. 5. 2022, https://www.skolske.sk/

Minister školstva Branislav Gröhling udelil 60 pedagógom a 30 žiakom cenu sv. Gorazda.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ocenil 60 pedagógov a 30 žiakov cenou sv. Gorazda. Morálne ocenenia v rezorte sú najvyšším stupňom ocenenia pedagógov od roku 1997.

29. 4. 2022, https://www.webnoviny.sk/

Prezidentka podpísala novelu vysokoškolského zákona, zmenia sa právomoci akademickej samosprávy.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes podpísala novelu vysokoškolského zákona. V tlačovej správe o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec. Na základe novely zákona sa upravia právomoci akademickej samosprávy vysokých škôl, rovnako aj podmienky výkonu funkcie rektora, skráti sa tiež dĺžka externej formy štúdia. Novelu v stredu 23. marca schválila Národná rada SR.

12. 4. 2022, https://www.webnoviny.sk

Reforma akreditácií pokračuje, do procesu sa zapájajú aj študenti

Pri nových akreditáciách je dôležité zapojiť všetky strany zainteresované na vysokoškolskom vzdelávaní. To sú okrem učiteľov a partnerov z praxe najmä študenti, uviedol Robert Redhammer, predseda výkonnej rady SAAVŠ.

6. 4. 2022, TASR

novšie články

 

 

 

Pôvodná verzia monitoringu so staršími článkami